Patvirtintos naujos gyvūnų laikymo taisyklės

Spausdinti

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorės Kristinos Vareikienės įsakymu patvirtintos naujos Gyvūnų laikymo Panevėžio mieste taisyklės.

„Taisykles privalėjome pakeisti atsižvelgę į naujus šalies teisės aktus. Radikalių pokyčių neįvedėme. Naujovė gyventojams yra ta, kad nuo šiol jiems leidžiama šunis vedžioti su pavadėliu, tačiau be antsnukio. Tėra viena sąlyga – šuo turi būti išlaikęs socializacijos testą, o jo savininkas – turėti ir vedžiojant augintinį nešiotis kompetentingos institucijos išduotą tai liudijantį pažymėjimą“, - sako Viešosios tvarkos ir kontrolės skyriaus vyr. specialistė Rosita Baltutytė.

R.Baltutytės teigimu, šiuo metu gyventojai daugiausia skundžiasi dėl daugiabučiuose auginamų keturkojų. Panevėžiečius ypač piktina gretimame būti lojantys ar sutvarkytoje pievoje šalia namo vedžiojami šunys.

Savivaldybė atkreipia gyventojų dėmesį į kai kuriuos gyvūnų laikymo taisyklių punktus.

Savininkas privalo užtikrinti, kad viešosiose vietose, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose (balkonuose, rūsiuose, koridoriuose, laiptinėse ir kt.) gyvūnai nebūtų paliekami be priežiūros. Lygiai taip pat vieni keturkojai negali būti paliekami bėgioti daugiabučių kiemuose, laiptinėse ir pan.

Taip pat privalu nedelsiant surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus teršalus viešosiose vietose, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kitų asmenų žemės valdose.

Šunis rekomenduojama vedžioti mieste įrengtose gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Gyvūnų vedžiojimo aikštelėje šuo gali būti ir be pavadėlio ar antsnukio, jei savininkas gali užtikrinti, kad keturkojis nekelia grėsmės kitiems gyvūnams ir žmonėms, nepabėgs iš aikštelės. Šunų paliekamus ekskrementus ir kitus teršalus privalu surinkti ir čia.

Šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešosiose vietose vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio ir su antsnukiu (išimtis – gavus ir turint pažymėjimą apie šuns išlaikytą socializacijos testą).

Draudžiama vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose, švietimo įstaigų, organizacijų teritorijose, miesto kapinėse ir miesto paplūdimiuose, gyvūnų priežiūrai semti smėlį iš vaikų žaidimo smėlio dėžių, į jas pilti smėlį, užterštą gyvūnų išmatomis, vesti gyvūnus ten tuštintis.

Negalima laikyti ūkinės paskirties gyvūnų (gyvulių, paukščių) ir balandžių miesto centre, ribojamame Nemuno (nuo Pušaloto g. sankryžos), Ramygalos, Beržų, Velžio kelio, J. Biliūno, Elektronikos ir S. Kerbedžio (iki Pušaloto g. sankryžos) gatvėmis.

Visos gyvūnų laikymo taisyklės skelbiamos www.panevezys.lt – Gyventojams.

Komentarai  

 
0 #1 Heather 2017-05-16 05:14
I am so happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and
not the random misinformation that's at the other blogs.
Appreciate your sharing this best doc.
Citata
 

Rašyti komentarą


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Radijo komisas

Turinys Data
Lietuvos privatus finansavimas

Lietuvos privatus finansavimas ( / Kita)

Jus esate Lietuvos ir jums reikia lešu pirkti nama? Jusu projektams? Arba pirkti automobili, ar geri...
08-11-2017
22 peržiūra(os)
Paskolos jums

Paskolos jums ( / Parduodu)

Paskolos dažnai yra jūsų geriausias pasirinkimas, kai jums reikia nedelsiant finansuoti savo smulkia...
08-02-2017
50 peržiūra(os)
Vienintelis kredito išspresti jusu problemas

Vienintelis kredito išspresti jusu problemas ( / Perku)

Ar noretumete, kad nauja pradžia, be skolu? Tai yra imanoma šiandien! Jus ieškote asmenines paslaugo...
07-27-2017
63 peržiūra(os)
Įdėti skelbimą Taisyklės

Kalendorius


Orai, orų prognozė Panevėžyje - Orai24.lt

Vardadieniai:


Apklausa

Kur dažniausiai klausotės radijo?

Reklama

AR facebook'e

Facebook Fanbox 1.5.x.0

Apklausa

Jūs esate čia:   ARNaujienosPanevėžio miesto ir rajonoPatvirtintos naujos gyvūnų laikymo taisyklės